Strona główna - Najciekawsze informacje - Numer seryjny na hologramie kolekcjonerskim

Numer seryjny na hologramie kolekcjonerskim

lip 30, 2019 | polecane

Od semestru zimowego 2019/2020, nastąpiła zmiana w wyglądzie hologramów na legitymację. Teraz każdy oryginalny egzemplarz hologramu els , musi posiadać oprócz daty ważności również numer seryjny. Numer ten jest indywidualnym, nie powtarzalnym oznaczeniem hologramu studenckiego i doktoranckiego. Unikatowy kod seryjny składa się z ośmiu cyfr i wykonany jest taką samą metodą co data ważności. Jest on niewyczuwalny pod pacami przeźroczysty, natomiast po naklejeniu przyjmuje kolor podłoża. Numer seryjny jest niepowtarzalnym i unikatowym, numerem, dzięki czemu hologram kolekcjonerski z numerem seryjnym jest niemożliwy do podrobienia. Wszystkie uczelnie wyższe od niniejszego semestru mają obowiązek stosowania właśnie takich hologramów, gdyż podrobienie tego hologramu jest praktycznie niemożliwe do wykonania. Dlatego tylko oryginalne hologramy kolekcjonerskie posiadają taki numer seryjny.

unikatowy numer na hologramie

Początkujący kolekcjonerzy mogą mieć problem z odróżnieniem poszczególnych nazw, jakich używa się w kontekście naklejek ELS. Ich głównym pytaniem kierowanym do doświadczonych filatelistów jest „czy data ważności i kod seryjny naklejki są tym samym”? Otóż nie! Zarówno w dziekanatach, jak i na rynku zbieraczy hologramy kolekcjonerskie pojawiają się co pół roku. Każdy hologram posiada unikatowy ośmio cyfrowy numer oraz datę ważności w formacie XX-XX-XX i jest jednocześnie datą ważności nalepki. Istnieje kilka najważniejszych kwestii, które powinny być znane zbieraczom przed dokonaniem zamówienia. Pozwoli to uniknąć prób oszustwa ze strony nieuczciwych sprzedawców.

Nowa data ważności i kod seryjny co pół roku

Wśród kolekcjonerów hologramów ELS pojęcie data ważności i numer seryjny używane są zamiennie a ni powinny. Wszystko dlatego, że cyfry umieszczone w dolnej części hologramów na legitymacje studenckie określają oba te elementy. Właściwe oznakowanie naklejek els jest o tyle ważne, że na rynku pojawiają się one co pół roku. Nowy semestr akademicki oznacza dla filatelistów nic innego, jak nowe Hologramy kolekcjonerskie do ich zbiorów. Tym samym w celu odróżnienia od siebie poszczególnych edycji nalepek niezbędne jest ich właściwe oznakowanie. Według rozporządzenia MEN data ważności zmieniają się co pół roku natomiast numer seryjny jest unikatowy dla każdego hologramu.

Poza aktualnymi wydaniami naklejek na rynku znajdują się hologramy kolekcjonerskie z minionych edycji. Zbieracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nalepkami studenckimi mają więc możliwość nabycia serii produkowanych we wcześniejszych latach. Kontaktując się z przedstawicielami naszej platformy możesz nabyć hologramy, których data ważności i numer seryjny dopasowane będą do Twoich potrzeb. Jesteśmy w stanie przygotować w 100% oryginalne egzemplarze nalepek z terminem ważności nawet do kilku lat wstecz.

numery seryjne na hologramie  kolekcjonerskim

Zdjęcie: Hologram kolekcjonerski z numerem seryjnym

Sprawdź, jak powinien wyglądać numer seryjny – kodna hologramie kolekcjonerskim

Skoro data ważności i numer seryjny nie są tym samym elementem hologramu ELS to w jaki sposób powinien on wyglądać? Bardzo łatwo jest odróżnić hologramy kolekcjonerskie wykonane zgodnie z wytycznymi MEN od bezwartościowych podróbek. Już na zdjęciu egzemplarza wystawianego na aukcji widać, czy data ważności i numer seryjny jest przezroczysta. Jeśli tak, oznacza to, że została wycięta techniką laserową, a więc zgodnie z wymaganiami stawianymi przez Ministra. W naszym sklepie znajdują się wyłącznie hologramy kolekcjonerskie z transparentnym oznaczeniem serii.

Numer seryjny jest obowiązkowy na oryginalnych hologramach

Co więcej, data ważności powinny być wykonane w formacie 6-cyfrowym. Natomiast kod seryjny w formacie 8-cyfrowym. Oryginalne nalepki publikowane przez producentów wiosną oznaczone są serią 31-10-XX z kolei jesienią 31-03-XX, gdzie „XX” oznacza dwie ostatnie cyfry roku publikacji. Przyklejając hologramy kolekcjonerskie na dowolną powierzchnię seria powinna stawać się przezroczysta, zyskując kolor tła. Jeśli filatelista stwierdzi w swojej kolekcji egzemplarz odchodzący od tych wytycznych oznacza, że padł ofiarą nieuczciwego sprzedawcy.

oryginalne

Hologramy Kolekcjonerskie

Kolejna seria kolekcjonerskich hologramów na legitymację studencką z terminem ważność 2024, jest już dostępna.
Całkowicie autentyczne i oryginalne naklejki na legitymacji. Darmowa dostawa i szybka wysyłka w 24h
Sprawdź sam i zamów nowy hologram els.

naklejka w formie hologramu
przeźroczysta data
plomba
trzy różne wzory
numer seryjny

Aktualny Hologram Kolekcjonerski

hologram els 31-10-24

(4.91 / 5 )

175 PLN

129 PLN

Zamów nowy hologram:

kup teraz

Czy można odkleić hologram z legitymacji?

Czy da się odkleić hologram z legitymacji studenckiej ELS? Jak to zrobić? Czy jest to możliwe? Te pytania zadaje sobie niejeden kolekcjoner hologramów studenckich. Już teraz dowiedz się wszystkiego na temat odklejania kolekcjonerskich hologramów ELS. Przede wszystkim...

czytaj dalej