Strona główna » Termin ważności legitymacji studenckich został automatycznie przedłużony

Termin ważności legitymacji studenckich został automatycznie przedłużony

lip 19, 2020 | aktualności

Aktualizacja:

Studenci pononwie muszą podbijać legitymacje

Od kolejnego semestru akademickiego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji przewidując powrót do realizacji kształcenia w siedzibach uczelni, z dniem 15 sierpnia 2021 r. nastąpiło zniesienie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni i podmiotów prowadzących kształcenie.

Dlatego dotychczas honorowane kolekcjonerskie hologramy i legitymacje studenckie oraz doktoranckie będą ważne tylko do 31 marca 2022 roku. Osoby uprawnione studenci oraz doktoranci powinny jak najszybciej przedłużyć ważność legitymacje i odebrać nowe hologramy do legitymacji, ze swoich dziekanatów.

 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało rozporządzenie, które zmienia dotychczasowy termin ważności hologramów – legitymacji studenckich. Ma ono związek z kryzysową sytuacją, jaką wywołał koronawirus. Wszystkie naklejki na legitymacje pozostaną ważne przez jeden dodatkowy semestr studencki. Dotyczy to także  hologramów kolekcjonerskich. Według rozporządzenia MNiSW , hologramy studenckie z datą do marca 2020, pozostaną wciąż ważne do początku kolejnego semestru w październiku. Nie będzie potrzeby pojawiania się na uczelni po kolejne hologramy na legitymacje gdyż te z datą marca pozostaną wciąż ważne. Zmiana  terminu ważności dokumentów będzie automatyczna, a naklejki kolekcjonerskie zachowają swoją ważność. Dokumenty studentów automatycznie przedłużone są na okres semestru letniego – do końca października. Nie będzie więc konieczne pojawianie się w dziekanatach po nowe naklejki studenckie, do końca semestru. Wszystkie hologramy kolekcjonerskie pozostaną zatem ważne do tego czasu. Niniejsze rozporządzenie spowodowane jest sytuacją związaną z pandemią koronawarirusa i zamknięciem wszystkich uczelni do początków października.

Kolekcjonerskie hologramy na legitymacje do przedłużania ważności legitymacji studenckiej

Zdjęcie: Hologramy na legitymacje do przedłużania ważności legitymacji studenckiej

Legitymacje studenckie będą automatycznie ważne dłużej

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało rozporządzenie dotyczące terminu ważności wszystkich legitymacji studenckich i hologramów. Dotychczasowe, doktoranckie i studenckie hologramy na legitymację, pozostaną wciąż ważne bez potrzeby ich osobistej prologaty w dziekanatach na następny semestr. Oznacza to, że zarówno hologramy na legitymacje jak i naklejki kolekcjonerskie pozostaną wciąż ważne. Rozporządzenie MNiSW automatycznie przedłużą termin ważności dokumentów do początku przyszłego semestru zimowego. Termin ważności legitymacji studenckich zostanie wprowadzony automatycznie, dlatego nie będzie potrzeby odbierania ze swoich dziekanatów kolejnych naklejek studenckich aby przedłużyć ważność swoich legitymacji. Zatem, wszystkie kolekcjonerskie hologramy studenckie, których termin ważności upływa z końcem marca, zostaną automatycznie przedłużone do początków października. Wszystkie dotychczasowe dokumenty będą w pełni honorowane we wszystkich instytucjach na obecnych zasadach na podstawie niniejszego rozporządzenia.

Nowe rozporządzenie wydłużające termin ważności legitymacji studenckich i doktoranckich

Zamknięcie uczelni zbiegło się w czasie zakończeniem semestrów akademickich, czyli terminem w którym studenci odbierają z dziekanatów nowe hologramy na swoje legitymacje. Zamknięcie uczelni jednak uniemożliwiło niektórym możliwość odebrania kolejnej naklejki studenckiej. Po wprowadzaniu ostatniego rozporządzenia, termin ważności wszystkich naklejek i legitymacji studenckich , zostanie automatycznie przedłużony do początków przyszłego semestru.

Zgodnie z treścią rozporządzenia:

elektroniczne legitymacje studenckie, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020, zachowają ważność do czasu wznowienia działania uczelni w październiku, bez konieczności potwierdzenia ich ważności w sposób określony w §21 ust.

Niniejsza zmiana dotyczy również hologramów kolekcjonerskich. Studenci zachowają zatem możliwość korzystania ze wszystkich ulg studenckich i zniżek, bez potrzeby odbierania osobiście kolejnych hologramów na legitymację ze swoich uczelni.

Uczelnie od początków października rozpoczynają podbijanie legitymacji studenckich

Uczelnie zaplanowały, by w tym roku akademickim zacząć wydawanie nowych naklejek na legitymację już od początków października. Dziekanaty chcą w ten sposób przedłużyć czas, jaki żacy mają na prolongatę swoich dokumentów. Dotąd zwykle, kolejne hologramy studenckie pojawiały się na krótko przed utratą ważności poprzednich naklejek. Podbić legitymację można było tuż przed końcem terminu jej ważności. Skutkowało to tym, że żacy gromadzili się na uczelni, tworząc kolejki po odbiór nowych hologramów na legitymacje, na kolejny semestr. W tym roku , uczelnie już od początków października, starają się wydawać studentom nowe hologramy do legitymacji, tak by proces przedłużania ważności legitymacji rozłożyć w czasie. Zmiana ma na celu uniknięcie powstawania kolejek studentów, pod biurami dziekanatu, chcących odebrać kolejne naklejki studenckie na swoje legitymacje. Zwłaszcza, że w październiku po odbiór naklejek i legitymacji studenckich zgłaszają się zarówno studenci pierwszego roku, jak i starszych roczników. Tak duża liczba interesantów powoduje, że dziekanaty chcąc unikać gromadzenia się studentów, rozpoczynają wydawanie hologramów studenckich już na początku października. Studenci mają dłuższy czas na odebranie naklejki na legitymacje, a dodatkowo nie tworzą kolejek na korytarzach.

Naklejki kolekcjonerskie na legitymacje studenckie

Zdjęcie: Naklejki kolekcjonerskie na legitymacje

Hologramy kolekcjonerskie również ważne o jeden semestr dłużej

Powstała zmiana związana z terminem ważności legitymacji studenckich , dotyczy również wszystkich naklejek kolekcjonerskich na legitymację . One również zostaną automatycznie przedłużone do końca semestru letniego. Hologramy kolekcjonerskie z datą do 31 marca , pozostaną wciąż ważne .

Niniejsza zmiana terminu ważności dotyczy zarówno studentów jak i doktorantów, których ważność legitymacji kończy się przed 31 marca 2020. Co to oznacza dla studentów? Po 31 marca nie trzeba ustawiać się w kolejkę przed dziekanatem po naklejki studenckie na nowy semestr, bo dotychczasowe pozostaną ważne do końca października.

Studenci  mają teraz więcej czasu na przedłużenie swoich legitymacji a dziekanaty już od początków października wydają kolejne naklejki na legitymacji. W związku z tym, ministerstwo na razie nie planuje ponownego przedłużania legitymacji studenckich w drodze rozporządzenia. Uczelnie maksymalnie starają się rozłożyć proces podbijania legitymacji w czasie, zmniejszając kolejki. Nie rozważane jest wprowadzenie ponownego rozporządzenia i kolejnego przedłużania dokumentów studenckich, tak jak to miało miejsce w marcu. Obecne, zakłada wydłużenie terminu ważności legitymacji do końca semestru letniego.

oryginalne

Hologramy Kolekcjonerskie

Kolejna seria kolekcjonerskich hologramów na legitymację studencką z terminem ważność 2023, jest już dostępna.
Całkowicie autentyczne i oryginalne naklejki na legitymacji. Darmowa dostawa i szybka wysyłka w 24h
Sprawdź sam i zamów nowy hologram els.

naklejka w formie hologramu
przeźroczysta data
plomba
trzy różne wzory
numer seryjny

Aktualny Hologram Kolekcjonerski

hologram els 31-03-24

(4.91 / 5 )

150 PLN

119 PLN

Zamów nowy hologram:

kup teraz

Czy można odkleić hologram z legitymacji?

Czy da się odkleić hologram z legitymacji studenckiej ELS? Jak to zrobić? Czy jest to możliwe? Te pytania zadaje sobie niejeden kolekcjoner hologramów studenckich. Już teraz dowiedz się wszystkiego na temat odklejania kolekcjonerskich hologramów ELS. Przede wszystkim...

czytaj dalej